Şirketler Yön. Kur. Bşk.

Nihat DEMİRBAĞ

HAKKIMIZDA

Misland, temelleri 2004 yılında atılan ve 1. etabı 2007 yılında hizmete açılan bir sosyal yaşam merkezi projesidir. 2007 ve 2017 yılları arasında hizmet veren bu büyük kompleks doğu anadolu’da en çok gezilen yerler arasındadır. Her yaz 3 ayda en az 1 Milyon ziyaretçi ağırlamıştır.

2008 yılında AVM’nin açılması sürecinde başlayan global kriz nedeniyle kiralama yapan ulusal firmaların bir kısmı gelmediği için 62 mağaza ve %55 dolulukla açılabilmiştir. Boş mağazaların ortak giderleri şirketimiz tarafından karşılandığı için 2009 yılından sonra kazancı azalmıştır.

Bay-Bayan açık-kapalı yüzme havuzları, aquparkı, alışveriş merkezi, lunapark, düğün salonları, açık aile çay bahçeleri ve daha bir çok aktiviteyi bir arada bünyesinde barındırarak şehrin ve bölgenin en çok konuşulan ve gezilen yeri olmuştur.

2017 yılında Yön. Kur. Bşk.’nın da işi bırakmak istemesi ile Misaş A.Ş. genel kurulda tüm ortaklarla birlikte tasfiye sürecine girme ve Misland’ı kapatma kararı alınmıştır.

2014-2017 yılları arasında yatırımcı aranmış ancak projenin tümünü yönetebilecek vizyonda bir yatırımcı bulunamamış, ortaklar da gereken maddi desteği sağlamamıştır. Bunun üzerine Misland arsası üzerinde AVM ile komplike çalışacak ve projeye katma değer katacak bir proje üzerinde çalışılmıştır. Misland360 Konut projesiyle mesken ve ticari alanı bir arada barındırıp, insanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek içerisinde bir AVM de olan bir kompleks ve konut projesi ortaya koyulmuştur.

Misland hem AVM’si hem de konut alanları içerisinde oluşturulacak sosyal alanları ile yine şehrin ve bölgenin en cazibeli konumu haline gelecektir inşaAllah. Böylece tüm bu projenin hayata geçirilmesinin ardından satılarak ortakların anaparalarını da ödeyip helalleşerek ticari hayatlarını bölgeye bir eser bırakarak sona erdirecektir.