ŞİRKETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAZISIDIR

Şirketlerimizin son durumu ve 2024 yılı Mayıs ayından itibaren yol haritamız hakkında bilgi yazısıdır.

28 Şubat 2024 tarihli yazıda sizlere 269 adet konut ve 98 adet ticari alan projelerimiz ve detayları hakkında bilgi vermiştik. Bunlardan 269 adet tüm konutların projesi 5 Nisan’da belediye tarafından onaylandı ve inşaat ruhsatı alındı. Projemizin arsa sahibi ve müteahhidi şirketimiz Misaş A.Ş. oldu.  

Avcıl Yapı’dan aldığımız 8 adet dükkan, 269 adet yeni yapılacak konutlar ve AVM’de mevcut yapılı olan ticari alanlarımız ile toplam 377 adet satılacak mülkümüz vardır. Bu arada yeri gelmişken bundan sonra projemizin ismi “Misland Kayaşehir” ve AVM’nin ismi de “Misland Kayaşehir İş Merkezi” olarak anılacaktır. Bu isim tescillenmiştir.

Haberin devamı için lütfen tıklayın…

DEĞERLİ ORTAKLARIMIZA ŞİRKETİMİZİN MEVCUT DURUMU VE YOL HARİTASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME NOTUDUR

Çok değerli ortaklarım, Şirketimizin mevcut gayrimenkul varlığı ve konut projelerimiz aşağıdaki gibidir.

Ada:2557 Parsel:10’da 26.618 m² arsa, AVM binası içerisinde 71 mağaza 20 ofis ayrıca otoparkta 7 ofis, mevcuttur. Ayrıca projesi çizilmiş, yapı denetim atanmış, belediyeye inşaat ruhsat harcı yatırılmış olan aşağıdaki konutların inşaatına da kendi müteahhitlik belgemizle başlanmıştır.

Yeni konut projemizde 40 adet Brüt 200 m² 4+1 daire / 148 adet Brüt 170 m² 3+1 daire / 10 adet Brüt 110 m² bahçe katı 2+1 daire / 71 adet Brüt 85 m² 2+1 daire olmak üzere toplam 269 adet konut bulunacaktır.

Haberin devamı için lütfen tıklayın…

ORTAKLARIMIZA SULH SÖZLEŞMESİNDE SONRA YAPILANLAR VE YAPILACAKLAR HK. ÖZET BİLGİ

Çok değerli ortaklarımız,

Tüm ortaklara müteahhitle yapılan sulh sözleşmesi sonrası SMS, posta ve Misland internet sayfamızda duyurular bölümünde yayınlayarak linkini de sizlere gönderdiğimiz yazılarda Eylül ayı içerisinde müracaat eden tüm ortaklara en fazla 10 hisseye kadar ödeme yapılacağını 21.08.2023 tarihinde bildirmiştik. 

Haberin devamı için lütfen tıklayın…

ORTAKLARA AVCIL YAPI İLE İLGİLİ SULH ANLAŞMASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAZISI

Değerli ortaklarımız,

Müteahhit Avcıl yapı ile şirketimiz Misaş arasında 2017 yılında imzaladığımız kat karşılığı inşaat sözleşmesi 19.07.2023 tarihinde mahkeme huzurunda fesih olunmuştur.

Aramızda yaptığımız sulh anlaşması ile Yönetim Kurulu üyesi Sami Demirbağ’ın silahla vurulması davası hariç şirketlerimiz arasındaki tüm davalardan karşılıklı olarak feragat ettik ve sulh olduk.

 

MİSAŞ A.Ş. VE MİS HOLDİNG A.Ş.’DEN KAMUOYU AÇIKLAMASI

Kamuoyunda da çok konuşulduğu ve neler oluyor diye merak edildiğini bildiğimiz için bilgi kirliliğini önlemek adına kamuoyuna, değerli Elazığ halkına ve ortaklarımıza saygıyla duyurulur.
 
Saygıdeğer Elazığlılar,
 
Mis Holding ve Misaş AŞ bünyesindeki grup şirketleriyle 33 yıldır Elazığ’da güzel eserler ve işler yaptı. Şirketlerimiz içerisinden birçok büyük sermayeli şirketler oluşturduk ve onları da Elazığ ekonomisine kazandırdık. İşlerinin başında Elazığ’a başarıyla katma değer üretmeye devam ediyorlar. Hamdolsun.
 

ORTAKLARIMIZA KASIM AYINDA GERÇEKLEŞEN MAHKEMELER HK. BİLGİLENDİRME

KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİNİN FESİH EDİLMESİ DAVASI İLE İLGİLİ GÖRÜLEN MAHKEME DURUŞMASI
HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Değerli Ortaklarımız
Daha önce sizlere müteahhidin şirketimize açtığı 7 davaya karşılık 15.02.2021 tarihinde tek bir fesih davası tek bir dava
açtığımızı bildirmiştik. Eylül ayında yapılan duruşmalarla ilgili de bilgi yazısı göndermiştik.

Haberin devamı için lütfen tıklayınız…

AVCIL YAPI İLE YAŞANANLAR

Çok değerli ortaklarım,
Biliyorum sizler de en az bizim kadar Misland’ı arsa payı karşılığı olarak verdiğimiz müteahhidin Misland Konutlarını ne zaman bitireceğini ve konutların satışı sonucunda hisselerinizin elinize nakit para olarak ne zaman geçeceğini merak ediyorsunuz. 

Haberin devamı için lütfen tıklayınız.

Ortaklarımıza Eylül Ayı Bilgilendirme Yazısı

Çok değerli ortaklarım,
2021 yılı Eylül ayı ikinci haftası itibariyle sizlere bugünkü geldiğimiz durumu ilk ağızdan ve her zaman olduğu gibi yazılı olarak haberdar etmek istiyorum.
2021 Eylül ayında yani bu ay Avcıl yapı ile ilgili 3 tane mahkeme duruşmamız var.

Haberin devamı için lütfen tıklayınız.

TÜM ORTAKLARIMIZA ÖNEMLİ DUYURU!

AŞAĞIDAKİ HUSUSLARI DİKKATLE OKUMANIZI VE MİSLAND.COM.TR/İLETİSİM ADRESİNDEN DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞMANIZI İSTİYORUZ.
TÜM ORTAKLARIMIZA ÖNEMLİ DUYURU!
Çok değerli ortaklarımız,

Haberin devamı için lütfen tıklayınız.

EYLÜL AYI AVCIL YAPI İLE OLAN MAHKEMEMİZ HK. BİLGİLENDİRME

KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİNİN FESİH EDİLMESİ DAVASI İLE İLGİLİ GÖRÜLEN MAHKEME DURUŞMASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Değerli Ortaklarımız
Şirketimizin fesih davası açmasından önce Avcıl Yapı tarafından 2020 yılında ve sonrasında bize açılmış olan 7 adet davasının 3’ünü kaybetmiştir. Açtıkları diğer 4 dava devam etmektedir.

Haberin devamı için lütfen tıklayınız.