Yazılar

TÜM ORTAKLARIMIZA ÖNEMLİ DUYURU!

AŞAĞIDAKİ HUSUSLARI DİKKATLE OKUMANIZI VE misland.com.tr/iletisimsayfasi ADRESİNDEN DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞMANIZI İSTİYORUZ.

TÜM ORTAKLARIMIZA ÖNEMLİ DUYURU!

Çok değerli ortaklarımız,

Bildiğiniz gibi Misland 115 daire karşılığı müteahhide verilmiştir. Ancak sözleşmeyi fesih davamız devam etmektedir. Misland Arsamızda daire büyüklüğüne göre 300 – 330 civarında daire yapılabilmektedir. Kat karşılığı yeni bir müteahhide verildiğinde ise projesine göre şirketimize en az 100 tane 4+1 daire düşmektedir. Bunun dışında AVM binası ile Osmanlı Lokantamız vardır. Yine bildiğiniz gibi Misaş A.Ş.’nin sermayesi 40 Milyon TL yani 40.000 hissedir. Bu sebeple her 400 hisseye 1 adet 4+1 daire düşmektedir. Mevcut müteahhidin sözleşmesi fesih olursa AVM’nin satılması ile artı bir gelir daha olacaktır.

BU ÖNEMLİ DUYURU İLE TÜM ORTAKLARIMIZA KAZANÇLI BİR İMKÂN SUNUYORUZ.

Ortaklarımızdan Hissesi 400’e veya katlarına yakın olan ortaklar veya 2 – 3 ortak birleşerek hisselerini 400 hisseye tamamlarsa daireler satışa çıktığında ortalama her 400 hisseye bir daire düşmektedir. Dairenin katına göre %10 artı eksi hisse ile bir daire verilecektir. Örneğin zemin kat 350 hisse, orta katlar 400 hisse, üst katlar ise 450 hisse gibi..

Misaş A.Ş.’nin ödenmemiş sermayesi 2.270.000 TL’dir. Yani sermayenin %5’i kadar ödenmemiş sermaye vardır. Bu sebeple ihtiyaçtan dolayı bize kalan Amfi Tiyatro konutlarından sınırlı sayıda ve sınırlı sürede sadece 5 daire yarı fiyatına, yeri belirlenerek ilk müracaat eden ve ödeme yapana rezerv satış yapılacaktır.

Ayrıca ödenmemiş hisseler nominal değer üzerinden yani 1 hisse 1.000 TL olacak şekilde 1 Ekim’den 30 Kasım’a kadar 2 ay süreyle tüm ortakların faydalanacağı şekilde satışa sunulacaktır.

Kısacası 400 hissesi olan veya 400 yeni hisse alan ortaklar değeri asgari 800.000 TL üzerinde olacak bir daire sahibi olacaktır inşaAllah. Ayrıca AVM’nin satıldığında da yine payına düşeni alacaktır. Bu teklif ve bu fırsat her ortağımız için geçerlidir. Şayet ödenmemiş hisselerin tamamını ortaklarımız almaz ise kalan hisseler vergi barışı ihtiyacından dolayı dışarıya satılacaktır. Vergi barışından ve yeniden değerlemeden faydalanarak şirketimize 7-8 milyon civarında kazanç sağlamış olacağız. Bu sebeple de toplam 5 daire 400 yeni hisse alan tüm ortaklara yarı fiyatına satılacaktır.

AŞAĞIDAKİ HUSUSLARI DA ÖNEMLE DUYURMAK İSTİYORUZ,
1. Şu anki mal varlığımızın değeri ise Avcıl’ın yarım bıraktığı inşaat hariç 82 Milyon TL’dir. Yani bir hissenin gerçek değeri 2.000 TL’dir. İnşaatlar yapılıp bitince AVM satılınca bir hissenin bedeli asgari 2.550 TL veya üzerinde 2.700 TL – 3.000 TL civarında olacağını tahmin etmekteyiz. 400 hisse alamayacak ortaklarımızın da bu hisselerden mutlaka gücü çerçevesinde 3-5 hisse alsın ki her ortağımız bu 1.000 TL’ye alacağı ve değeri 2.500-3.000 TL olacak bu imkândan faydalansın. Şirketimiz de yeniden değerlemeden ve vergi yapılandırmasından yararlansın.

2. Bu ödenmemiş 2 Milyon TL hissenin yıl başından önce ortaklar tarafından satın alınması halinde vergi barışıyla şirketimize kurumlar vergisi yönünden en az 7-8 Milyon TL kazandıracaktır. Bu sebeple önemlidir.
Değerli ortaklarım merak eden ve soran tüm ortakların bilmesi istiyorum ki son 10 yıldır hiçbir ortak hissesini alıp çıkmamıştır. Dedikodulara inanmayın. Bizi bu sıkıntılara en çok da sizlerin bu fitne ve dedikodulara inanmanız düşürmüştür. Şu an Misaş A.Ş.’de 233 ortak, Mis Holding A.Ş.’de 236 ortak ve Mis Tüketim Kooperatifinde 463 ortağımız aynen devam etmektedir. Sadece 20-30 ortak birbirine hisse satıp, almıştır. Bunların da çoğu akraba olanlar veya vefat dolayısıyla el değişenlerdir.

Kaç hisse alacağınızı yazılı olarak mutlaka bize bildirmenizi istiyorum. Bir hisse 1.000 TL’dir. Hisse bedelini de kaç hisse alacaksanız Misaş A.Ş. şirketinin TR00 0000 0000 0000 0000 00 Iban no.lu TEB bankası hesabına yatırabilirsiniz. Biz işlemlerinizi yapıp sizi bilgilendiririz.

Tüm ortaklara kazanç sağlayacak, şirketlerimizi ve yönetimi rahatlatacak bu fırsatı hep beraber sahiplenip değerlendirelim. İmkânı olmayan ortaklar ev almak veya yatırım yapmak isteyen bir yakını, tanıdığı varsa teklif edebilir, bize yönlendirebilir. Bu işi Allah’ın izniyle artık hepimizin yararına ve kazançlı bir şekilde hızla sona erdirelim. Biz yönetimi de koruyun ve dışarıya muhtaç ettirmeyin. 

Selam ve dua ile… Dua eder, dua bekleriz.

Yön. Kur. Bşk.
Nihat DEMİRBAĞ