Yazılar

DEĞERLİ ORTAKLARIMIZA ŞİRKETİMİZİN MEVCUT DURUMU VE YOL HARİTASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME NOTU

Çok değerli ortaklarımız, 28 ŞUBAT 2024 tarihi itibariyle Şirketimizin mevcut gayrimenkul varlığı ve yeni konut projelerimizi aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Şirketimize ait 2557 Ada ve 10 Parsel’de kayıtlı 26.618 m² arsamız, arsa üzerinde 30.000 m² AVM binası ve bina içerisinde hali hazırda yapılı 71 mağaza + kaba inşaatı bitmiş 20 ofis ile dış alanda 7 adet  ofis olmak üzere mal varlığımız mevcuttur. Ayrıca projesi çizilmiş, yapı denetim atanmış, belediyeye inşaat ruhsat harcı yatırılmış olan aşağıdaki konutların inşaatına da kendi müteahhitlik belgemizle başlanmıştır.

Yeni yapacağımız konut projemizde 40 adet Brüt 200 m² 4+1 daire / 148 adet Brüt 170 m² 3+1 daire / 10 adet Brüt 110 m² bahçe katı 2+1 daire / 71 adet Brüt 85 m² 2+1 daire olmak üzere toplam 269 adet konut bulunacaktır. Bunun yanında AVM binamız içerisinde hali hazırda 71 bağımsız ticari bölüm, dış alanda hazır yapılı 7 ofis ve AVM binası içerisinde kaba inşaatı bitmiş 20  ofisle birlikte yapılı 98 adet ticari alan vardır. Yeni yapılacak konutlarla birlikte toplam 367 adet bağımsız bölümümüz olacak ve hepsi de satılarak, paraları hisse oranlarına göre ortaklarımıza dağıtılacaktır. Allah ömür ve imkân verirse 2030 yılına girmeden sizlerin de sabır ve desteğiyle tamamlamayı düşünüyoruz.

Bildiğiniz gibi Avcıl Yapı’dan almış olduğumuz 4 adet bitişik toplam 8 tapusu olan 30 Milyon TL değerinde dükkanlarımız vardır. Bu dükkanlar satışa sunulmuştur. Ayrıca AVM içerisindeki mağaza ve dükkanlar da satışa sunularak elde edilecek satış gelirleri, inşaata başlamak için kullanılacaktır. Ancak gayrimenkul satışları uzun zamandır oldukça durgun.

Değerli ortaklarımız,

Bildiğiniz gibi 2 ayrı müteahhit bize tam 10 yıl kaybettirdi. Bu sebeple alıcı olursa komple satmak konusunda gayretimiz devam etmektedir. 15 büyük ortağımız ve bazı emlakçılara satışla ilgili daha önceden de şimdi de gerekli bilgiler verilmiştir. Ancak arsa ve bina büyük olduğu için şimdiye kadar satamadık. Bu sebeple alıcı olmadığı için müteahhitliğini de kendimiz üstlenerek inşaata başladık. Bunun için de projesi çizilmiş, yapı denetim atanmış, belediyeye inşaat ruhsat harcı yatırılmış kazıları yapılmış olan konutlardan 4+1 ilk 10 dairenin temeli Mart-Nisan ayı içerisinde atılarak inşaatlarına başlanacaktır. Bunlar ve tapu harçları için vs. 10,5 milyon TL civarında harcama yapılmış paraları ödenmiştir. Artık kaba inşaat için gerekli demir, kalıp vs. malzeme alıp temel atma aşamasındayız. İlk 10 dairenin kaba inşaatı için 10 Milyon TL gibi bir rakama ihtiyaç vardır. Bunu da inşaAllah Avcıl Yapı’dan alacağımıza karşılık aldığımız dükkanlardan satıp karşılayarak, Bismillah deyip başlayacağız. 

Değerli ortaklarımız,

2023 yılı sonunda yazılı müracaat eden 150 civarında küçük ortaklarımızın hisse bedelleri ödenmiş olup 3 şirketimizde 930 olan ortak sayımız 800’ün altına düşmüştür. Artık işe ve inşaata başlama zamanı gelmiştir. Yine bildiğiniz gibi 2024 yılı hatta 2025 yılının pahalılıktan ve herkesin gelir azlığından konut kredilerinin sınırlandırılmasından hatta tüm dünyanın yeni bir ekonomik düzene ve dijital para dönemine gireceğinden dolayı zor yıllar olacağı hepimizin malumudur. Allah hepimizin yardımcısı olsun, işlerini kolay etsin ve kazançlarımızı, bereketimizi arttırsın. Hayırlı, sağlıklı, huzurlu günler diler, dua eder, dua bekleriz. Allah’a emanet olun. 28.02.2024                                                                                                                 Misaş Gıda A.Ş.

                                                                                                                                                            Yönetim Kurulu

ÖNEMLİ NOT: Konut satış fiyatları Nisan – Mayıs aylarında belirlenerek duyurulacaktır.

                Sayfamızın Galeri menüsünde Misland-Kayaşehir Projesiyle ilgili diğer görsellere bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın :

* Mail adresinizi girmeyi unutmayınız