Yazılar

ŞİRKETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAZISIDIR

Çok değerli ortaklarım;                                                                                

Şirketlerimizin son durumu ve 2024 yılı Mayıs ayından itibaren yol haritamız hakkında bilgi yazısıdır.

28 Şubat 2024 tarihli yazıda sizlere 269 adet konut ve 98 adet ticari alan projelerimiz ve detayları hakkında bilgi vermiştik. Bunlardan 269 adet tüm konutların projesi 5 Nisan’da belediye tarafından onaylandı ve inşaat ruhsatı alındı. Projemizin arsa sahibi ve müteahhidi şirketimiz Misaş A.Ş. oldu.  

Avcıl Yapı’dan aldığımız 8 adet dükkan, 269 adet yeni yapılacak konutlar ve AVM’de mevcut yapılı olan ticari alanlarımız ile toplam 377 adet satılacak mülkümüz vardır. Bu arada yeri gelmişken bundan sonra projemizin ismi “Misland Kayaşehir” ve AVM’nin ismi de “Misland Kayaşehir İş Merkezi” olarak anılacaktır. Bu isim tescillenmiştir.

Yeni yapılacak 269 konut projesinden 4+1’lerin ilk 10 dairesinin temelini Ramazan Bayramı sonrası “Bismillah” diyerek atacağız inşaAllah. Bir işe başlamak işin yarısıdır derler. Bu sebeple artık müteahhitler sebebiyle kaybettiğimiz 11 yılı telafi etmek için kendimiz gayret sarf edeceğiz. Konutların ve ticari alanların fiyatlarını ve reklam kampanyasını 2024 yılı Mayıs ayında sizlere ve ilimize duyurarak satışa başlayacağız.

Çok değerli ortaklarımız,

Biliyorsunuz şirketlerimizin borcu yoktur. Şayet istediğimiz satış hızını sizlerin de yardım ve desteğiyle yakalarsak yine şirketlerimizi borca sokmadan ilk etapta 40 adet 4+1 ve 10 adet 2+1 daireden oluşan projeyi 10’ar adet yani birer blok halinde kendimiz yaparak ve taşeronlara yaptırarak ilerleyeceğiz.

Projemizin animasyon videolarını, resimleri ve ayrıca bu yazıyı misland.com.tr adresinden bayramdan sonra inceleyebilirsiniz. Yine görüş ve yorumlarınızı aynı sayfadaki whatsapp butonuna tıklayarak bize yazabilirsiniz.

Siz ortaklarımızın bizzat kendileri daire almaları durumunda satış fiyatından %10 iskonto uygulanacaktır. Bizzat müşteri getirip daire satan ortaklarımıza ise her zaman olduğu gibi %2 komisyon verilecektir. Bunu da hatırlatır bilgilerinize sunarım. Ayrıca ortaklarımızdan müteahhitliğe, taşeronluğa, şirketimizle birlikte ortak olarak iş yapmak isteyen varsa hemen görüşebilir ve kendisine kazandıracak bir plan sunabiliriz. Yeter ki bu işleri bir an önce bitirip siz ortaklarımızın emanetini bir an önce teslim edelim. Bu sebeple bu konularda birikimi ve nakiti olan herkese kapımız her zaman açıktır.

Çok değerli ortaklarım, hisse satışları ve ödemelerine gelince;

Bu konuda her zaman olduğu gibi her ortağımız istediği kadar hisseyi istediği fiyattan ve istediği kişiye ana sözleşme şartlarına göre satmakta serbesttir. Bizim şirket olarak, şirket hisselerinin geri alımına gelince; devletin bize verdiği yetki ve genel kurulun belirlediği miktarda hisseyi ekseriyeti de 2023 yılı sonunda olmak üzere (iktisap ederek) görevimizi yerine getirmiş bulunmaktayız. Aldığımız bu hisseleri toplu ve kârlı olarak alan olursa tekrar satacağız. Bu satıştan da mevcut tüm ortaklarımız faydalanacaktır. Şayet 2 yılda satılamaz ise kanuna göre genel kurulda karar alınarak o zamanki mevcut kalan ortaklar için gereği yapılacaktır.

Kısacası hisse alımlarını şimdilik tamamlamış bulunmaktayız. Ancak ortak sayısını azaltmak amacıyla 5 hisse ve altında hissesi olanlara kolaylık sağlanacaktır. Diğer şekli ise ancak Misland Kayaşehir’den toplu satış olursa, inşaat harici nakitimiz olursa elbette o zaman sizleri de bilgilendirerek gerekli olan yeni bir karar alarak gereğini yaparız.

2024 yılı ilk üç aylık muhasebe kayıtları ve bugünkü piyasa şartlarına göre mevcut varlığımızın nakit ve hızlı satış değerine göre bugün bir hissenin bedeli 7.000 TL civarındadır. Şayet 2024 yılı ve sonrası şirket tarafından alınacak (iktisap edilecek) hisseler olursa sizleri yeniden bilgilendireceğiz. Tabi ki ortaklarımız hisselerini satıp satmamakta serbesttir. Bize en çok sorulan ve merak edilen konu hisse fiyatı olduğu için mevcut verilere göre tahminimizi sizlerle paylaşıyoruz. Malumunuz piyasa şartları çok hızlı değişmektedir. Bu değişim varlıklarımızın da değerini değiştirmektedir. Ancak bizim şansımız gayrimenkuller enflasyonla birlikte git gide değerleniyor. Bu sebeple bekleyen ortaklarımız elbette ki daha kârlı olacaktır inşaAllah.

Sonuç olarak alım gücünün düşüklüğü ve enflasyondan dolayı yaşanan pahalılık, ayrıca gayrimenkul satışlarının durgun olmasından dolayı 2024 ve 2025 yılları sıkıntılı ve zorlu yıllar olmaz inşaAllah diyerek yapıma ve satışa mayıs ayında başlayacağız. Allah hepimizin yardımcısı olsun, işlerimizi kolay kazancımızı bereketli kılsın. Dua eder, dua bekleriz. 10.04.2024                                                                                      

                                                                                            MİSAŞ A.Ş./Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın :

* Mail adresinizi girmeyi unutmayınız