Yazılar

ORTAKLARIMIZA SULH SÖZLEŞMESİNDEN SONRA YAPILANLAR VE YAPILACAKLAR HK. ÖZET BİLGİ

 

Çok değerli ortaklarımız,

Tüm ortaklarımıza, müteahhitle yapılan sulh sözleşmesinden sonra SMS, posta ve Misland internet sayfamızda duyurular bölümünde linkini de sizlere gönderdiğimiz yazılarla Eylül ayı içerisinde müracaat eden tüm ortaklara en fazla 10 hisseye kadar ödeme yapılacağını 21.08.2023 tarihinde bildirmiştik. 

Eylül ve Ekim ayında bizzat gelerek yazılı müracaatta bulunan 133 ortağımızın hisseleri 10 hisseyle sınırlı olacak şekilde ödemeleri IBAN hesaplarına yapılarak bu yıl ki süreç sonlanmıştır. Ayrıca vefat eden ortaklarımızın da yaklaşık 43 kişinin mirasçılık belgelerindeki paylarına göre ödemelerini yaparak tamamladık. Böylece 15 Kasım 2023 itibariyle üç şirketimizde toplam kalan ortak sayımız 800 kişidir. Ortaklarımızın çoğunluğu hissesini satmamış, beklemeyi tercih etmiştir. Doğru ve kârlı olanı yapmıştır. Yönetim olarak teşekkür ederiz.

Çok değerli ortaklarımız,

Ocak ayı içerisinde, ortaklarımızın lehine sırf süreci hızlandırmak için Avcıl yapıyla yapılan sulh anlaşması sebebiyle oluşan alacağımızdan veya satılacak herhangi bir dükkanımız olması halinde gelecek olan para ile 3 ay sonra yani 2024 Mart ayında yine ihtiyacı ve isteği olan ortaklarımıza o günkü duruma tekrar ödeme yapılacaktır.

Şirketin iktisap ederek alacağı bu hisselerin miktarı ve hisse değeri Ocak ayında yapılacak olan Misaş A.Ş’nin genel kurulunda netleştirilecektir. Şubat ayı içerisinde tüm ortaklara alınan kararlar bildirilerek, 2024 yılı mart ayında bir kısım daha bütçemize ve müracaat sayısına göre ödeme yapılabilecektir.  

Kıymetli ortaklarımız,

Bir diğer önemli husus ise sulh sözleşmesi yaparak müteahhide vermediğimiz AVM binası ve rezerv arsamızda 81 adet 2+1, 148 adet 3+1, 40 adet 4+1 toplam 269 adet konut projesini ve AVM içerisinde mağaza ve ofislerin tadilatını çizdirerek yeni projemizi belediye onayına sunduk. Konutların mimari projesi bugün onaylandı. Yıl sonuna kadar tüm projeleri onaylatıp inşaat ruhsatımızı alarak, kat irtifaklarını yapıp tapularımızı çıkartacağız inşaAllah. 2024 bahar aylarında Nisan ayı gibi ilk 40 adet 4+1 konutun inşaatına da kendimiz başlamayı planlamaktayız.

Amacımız temkinli bir şekilde aşama, aşama şirketi borca ve sıkıntıya sokmadan 4+1 olan ilk 40 daireyi yapıp satmaktır. Daha sonra ise 2+1 konutlara başlanacaktır. AVM binasının acil olan bakım, onarımları ve tadilatları yapılmış, 64 mağaza ve 27 ofis şeklinde projesi çizdirilmiştir. Avm binası toplam 91 bağımsız bölüm oluşacak şekilde maliyetleri hesaplanarak belediyenin onayına bu yıl içerisinde sunulacaktır.  Sulh yapıldıktan sonraki 4 ayda yapılanların özeti budur.

Başarabilirsek öncelikli amacımız AVM binasını ve 269 konut yapılabilen arsamızı toplu olarak birlikte satmaktır. Böylece tüm ortakların parasını en erken ve en karlı şekilde vererek helalleşmek istiyoruz. Bu toplu satış için il dışından 2, içinden 3 toplam 5 emlakçı ile çalışmaktayız. Komple satışı 2024 Nisan ayına kadar başaramaz isek Nisan ayından itibaren kademeli olarak konutların inşaatına kendimiz başlayacağız. AVM içerisindeki mağaza ve ofisleri de satarak en geç 5 yıl içerisinde neticelendirmeyi hedefliyoruz.

Ocak ayı genel kurulunda sizleri inşaAllah daha geniş şekilde bilgilendireceğiz. Bu yıl iktisap edilen hisseleri de alan olursa satacağız, olmazsa 2024-2025 yılları içerisinde 2 yıl sonra genel kurulda sermayeden düşeceğiz. Böylece kalıp, bekleyen ortaklara +%10 daha hisse ve hisse kârı gelecektir. Elbette ki bekleyen ortaklar daha kazançlı olacaktır.

Hepinize selam ve dualarımla sağlık ve afiyet diliyorum. Başta ekonomi olmak üzere 2024 ve 2025 yılı sıkıntılı görünüyor. Hepimiz, ailece ve toplum olarak bilinçli ve temkinli olmalıyız. Dua eder, dua bekleriz inşaAllah. 15.11.2023                                                                                                                

                                                                                     MİSAŞ A.Ş./Yön. Kur. Bşk.

Bir yanıt yazın :

* Mail adresinizi girmeyi unutmayınız